Dzień pracy zdalnej w całej Małopolsce!

Wydarzenia

by gazeta.krakow.pl 930 Wyświetleń 0

Japoński rząd wyznaczył 24 lipca na dzień pracy zdalnej – ma to związek z nadmiernym pracoholizmem Japończyków i zaplanowanymi na 2020 rok igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Władze chcą, by naród miał trochę wytchnienia, a przy okazji chodzi o wyrobienie nawyku zdalnego pracowania w tym dniu, co będzie pomocne podczas organizacji ceremonii otwarcia igrzysk, bo wpłynie na zmniejszenie korków w mieście i okolicy.

Pomysł najwyraźniej spodobał się krakowskiemu magistratowi, mimo że wspomniane igrzyska odbędą się na drugim końcu świata. Około godz. 10 wydano oświadczenie, które nawoływało mieszkańców do pozostania w domach i skorzystania z możliwości pracy zdalnej.

Wielu krakowian dotarło do biur, zdążyło zjeść śniadanie zakupione u pana kanapki, a nawet wypić pierwszą kawę, gdy Urząd Miasta Krakowa dopiero ogłosił treść rozporządzenia. Ta nieprzyjemna sytuacja rozwścieczyła m.in. Artura D., który jest pracownikiem firmy z branży IT: – Mam do oglądnięcia kilka odcinków serialu „Mr. Robot” i coś tam do zrobienia, dlatego specjalnie przyjechałem wcześniej… Wczoraj w domu przećwiczyłem opowiadanie kilkunastu żartów, by koledzy padli, a tu akurat dzisiaj nikogo nie ma!

Dopytanie o rozporządzenie było niemożliwe, ponieważ w magistracie zastaliśmy jedynie portiera i panią sprzątającą, którzy i tak musieli przyjść do pracy.


////////
Pomysł Japończyków jest prawdziwy, Artur D. naprawdę lubi serial „Mr. Robot”, ale resztę zmyślono.

Comments