niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaDzieciW wakacje uczniowie podstawówek również nie będą kupować biletów MPK

W wakacje uczniowie podstawówek również nie będą kupować biletów MPK

Prezydent Aleksander Miszalski zdecydował o przedłużeniu bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej przez uczniów szkół podstawowych, dzięki czemu będzie to możliwe również przez całe wakacje.


Do tej pory uczniowie krakowskich podstawówek korzystali z komunikacji miejskiej za darmo jedynie w czasie roku szkolnego, natomiast w okresie wakacji konieczne było kupowanie biletów ulgowych. Zmianę w tej sprawie ogłosił prezydent Aleksander Miszalski, który na swoim facebookowym profilu zamieścił następujące słowa:


Dzień Dziecka nie musi trwać tylko jeden dzień. Wszystkim młodym krakowiankom i krakowianom składam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta. Mnóstwa uśmiechu, beztroski i wyłącznie pogodnych dni!

A dziś dla wszystkich uczniów w Krakowie i ich rodziców mam mały prezent. Złożę projekt uchwały wprowadzający bezpłatną komunikację miejską dla uczniów krakowskich szkół w czasie wakacji.


Rada Miasta Krakowa otrzyma projekt uchwały jeszcze w tym miesiącu, aby jej zapisy weszły w życie wraz z początkiem wakacji.


źródło cytatu: Aleksander Miszalski/Facebook, fot. pixabay.com

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments