sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaKrakówDzisiaj w Krakowie Wardruna, Smokie, 10 Tenorów

Dzisiaj w Krakowie Wardruna, Smokie, 10 Tenorów

Dla zainteresowanych niecodzienną okazją miłego spędzenia czasu, dzisiaj w Krakowie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia.

Swoją trasę koncertową odbywa w Polsce norweska grupa muzyczna Wardruna, założona przez Einara Selvika. Grupa tworzy muzyczne interpretacje nordyckich tradycji kulturowych i korzysta z nordyckich instrumentów historycznych i tradycyjnych. W 2014 roku rozpoczęła tworzenie muzyki do II sezonu serialu Vikings i odniosła sukces. W swoim dorobku zespół ma już 6 płyt. Koncert odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre.

Drugą ciekawą imprezą jest koncert 10 Tenorów, który odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej. Artyści wykonają wiele różnych utworów – w tym piosenki romantyczne, ballady rockowe, utwory ludowe i arie operowe. Trasa koncertowa obejmuje wiele polskich miast. Koncert wykonają artyści z Polski i Ukrainy: Bartosz Kuczyk, Mariusz Adam Ruta, Mirosław Niewiadomski, Dymitro Foszczanka, Volodymir Holkin, Sergiy Hurets, Yury Kovalcuk, Anatoly Pohrebnoy, Petro Cheliali i Mykhailo Gumennyi.

Trzecią imprezą, która odbędzie się w dzisiejszy poniedziałek, jest koncert brytyjskiego zespołu Smokie, który największą popularność zdobył w latach 70. Zespół w swoim dorobku osiada 25 płyt, a w Polsce pojawi się na koncercie z okazji 45-lecia swojego istnienia na scenie. Ich najlepsze single to: „If You Think You Know How to Love Me”, „Oh Carol”, „Lay Back in the Arms of Someone” i „I’ll Meet You at Midnight”. Grupa ma na swoim koncie 21 płyt. Koncert odbędzie się w TAURON Arena Kraków.

Oficjalne kanały na youtube znajdziecie w linkach:

Wardruna

10 tenorów – Agencja Brussa

Smokie

Źródło zdjęć: wikipedia

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments