niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrakówMałopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej

Małopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczej

11 maja rozpoczął się Małopolski Kongres Pieczy Zastępczej. Kongres rozpoczął się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie spotkaniem „Rodzina z serca – szanse i wyzwania rodzicielstwa zastępczego”. 17 maja odbyło się spotkanie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie podjęto tematy związane z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, roli i wyzwań rodzinnej pieczy zastępczej w Małopolsce.

W spotkaniu uczestniczyły wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu do spraw polityki demograficznej Barbara Socha oraz przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej poseł Urszula Rusecka. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu udział wziął II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Obecni byli także: wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego, radna województwa małopolskiego Marta Mordarska.

– Polityka prorodzinna to priorytet rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Dlatego podejmujemy szereg działań mających na celu wsparcie rodziny. Mając na uwadze specyfikę funkcjonowania rodzinnej pieczy zastępczej, monitorujemy jej sytuację i stale reagujemy na zmieniające się potrzeby – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

18 maja odbyło się uroczyste zwieńczenie Kongresu w postaci gali w Kopalni Soli „Wieliczka”.
W gali udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

Źródła i więcej informacji:

Źródło zdjęcia: Malopolska.UW.gov.plMałopolski Kongres Rodzinnej Pieczy Zastępczejlicencja

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments