niedziela, 14 lipca, 2024

Trwa budowa Parku Zakrzówek

Na Zakrzówku trwają prace związane z budową Parku Zakrzówek, którego częścią będzie struktura nawodna, umiejscowiona na powstałym po zalaniu kamieniołomu – jeziorze. Wielu osobom Skałki Twardowskiego kojarzą się z zieloną przestrzenią, pokryty lasami obszarem skalnym, kamieniołomem a nawet jaskiniami. Obecnie trwa zagospodarowanie terenu, który pozostał po tym kamieniołomie z II wojny światowej. Zakrzówek znajduje się jakieś 3 km od centrum miasta. Cały obszar Parku Zakrzówek obejmie 60 hektarów, pomiędzy ulicami Tyniecką, Norymberską i Wyłom. Bez Skałek Twardowskiego. Na całość projektu składa się aż 7 przetargów, które dotyczą różnych części projektu.

Na zagospodarowanie terenu przeznaczonego dla Parku Zakrzówek, przewidziano 51 milionów złotych. Może się jednak okazać, że koszta wzrosną do 80 milionów.

Na terenie kamieniołomu widoczna jest trasa dla mieszkańców, rozlokowano ławki oraz trwa przebudowa jednej z ulic, która prowadzi pod sam zalew. Jednocześnie tworzona jest konstrukcja pływająca, widoczna na zdjęciu.
Jak podaje RMF24.pl – już tego lata będzie można w parku wypoczywać.

Obecnie budowana struktura nawodna:

Trwa budowa Parku Zakrzówek

Źródła i więcej informacji:

Źródło zdjęcia: Gazeta.Krakow.pl

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments