niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaKrakówInwestycje - technologieGDDKiA zamierza zmienić projekt węzła S7 i północnej obwodnicy

GDDKiA zamierza zmienić projekt węzła S7 i północnej obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zmienić projekt węzła S7 i północnej obwodnicy, po protestach i zgłoszeniach pasjonatów struktur drogowych. Okazuje się bowiem, że zarzuty wobec projektu podnoszone przez pasjonatów, zostały potwierdzone ekspertyzą inżynierów z Politechniki Krakowskiej. Zarówno łącznik S7 jaki Północnej Obwodnicy zostały wadliwie zaprojektowane.

Jeden z pasjonatów wykazał błędy w projektach, opublikował na ten temat film z analizą oraz swoje wnioski przesłał do redakcji gazety Wyborczej. Z jego analizy wynika, że zaprojektowana budowa węzła w Mistrzejowicach, który ma połączyć Północną obwodnicę Krakowa z trasą S7, spowoduje korki.

Uważa on, że trzy elementy, czyli jednopasmowa droga zbiorcza, krzyżowanie potoków ruchu na krótkim odcinku oraz łącznica 270 stopni o małym promieniu w konsekwencji spowodują duże korki.

Jak podkreśla Pan Piotr, trzy z czterech relacji całego węzła, będą stanowić mocne utrudnienie.

S52 – Północna Obwodnica Krakowa – wizualizacja cz. II

GDDKiA już w listopadzie ubiegłego roku, posiadało wyniki z Generalnego Pomiaru Ruchu, które wskazywały na przyszłe problemy, jednak dopiero po zwróceniu uwagi przez pasjonatów, postanowiono zlecić analizę przepustowości specjalisto z Politechniki Krakowskiej.

Kilka zdjęć z galerii:

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie obwodnicy S52 w linkach.

Źródła, analiza problemu, wypowiedzi pasjonatów oraz więcej istotnych informacji:

Źródła zdjęć: GDDKiA – Materiały do pobrania w dużej rozdzielczoścido-pobrania-lotnicze-2022-04

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments