niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaRegionalneOświęcimII edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

II edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

II edycja rządowego funduszu polski ład: programu inwestycji strategicznych:
Blisko 95 mln zł na inwestycje w powiecie oświęcimskim.

5 projektów związanych z budową lub rozbudową kanalizacji sanitarnej, budowa parkingu w gminie Osiek, budowa boiska sportowego w gminie Polanka Wielka, modernizacja sieci dróg gminnych i powiatowych czy budowa obwodnicy zachodniej Kęt – to tylko część zadań, które zostaną zrealizowane na terenie powiatu oświęcimskiego dzięki środkom z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład:

Programu Inwestycji Strategicznych

Dziś symboliczne czeki potwierdzające przyznane dofinansowanie wręczyli samorządowcom ziemi oświęcimskiej poseł Rafał Bochenek oraz – w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity – II wicewojewoda Ryszard Pagacz. Wydarzenie odbyło się na rynku w Kętach.

„Gmina stała się wielkim placem budowy” – taki głos słyszę regularnie, odwiedzając małopolskie samorządy. Nie tylko modernizowane są drogi lokalne, ale powstają całkiem nowe odcinki. Budowane są spektakularne obiekty turystyczne, sportowe i edukacyjne. „Wcześniej nie było takiej możliwości, realizowaliśmy tylko podstawowe zadania” – mówią samorządowcy. A Małopolska zasługuje przecież na ambitne inwestycje. I takie są realizowane dzięki Programowi Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Serdecznie dziękuję małopolskim parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, dzięki którym będzie możliwe zrealizowanie kolejnych prawie 400 inwestycji w Małopolsce! Bez ich zaangażowania i skuteczności nie byłoby możliwe, aby tak duże środki trafiły do Małopolski – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, kiedy to wspólnie z parlamentarzystami i wicewojewodą omawiał wyniki programu dla Małopolski.

16 zadań o łącznej wartości blisko 95 mln zł to ogromne środki, które przekazujemy samorządowcom z ziemi oświęcimskiej. Największe dofinansowanie trafi do powiatu oświęcimskiego – prawie 16 mln złotych to kwota, która pozwoli na rozbudowę drogi powiatowej w Łowiczkach w gminie Zator. Ale nie tylko ta inwestycja robi wrażenie. Gmina Polanka Wielka otrzyma prawie 9 mln złotych na trzy zadania! To pokazuje, że Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dociera także do mniejszych gmin, które bardzo potrzebują rozwoju. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za tak korzystne dla Małopolski rozstrzygnięcie programu – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wśród inwestycji z największym dofinansowaniem w powiecie oświęcimskim są:

  1. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1805K – ul. Centralna w Łowiczkach, gmina Zator” (inwestycja powiatu oświęcimskiego, dofinansowanie: 15 675 000 zł),
  2. „Termomodernizacja, rozbudowa i przebudowa budynków oświatowych na terenie gminy Brzeszcze” (inwestycja gminy Brzeszcze, dofinansowanie: 10 676 000 zł),
  3. „Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Nadwiślańskiej, Kolistej, Starowiejskiej Głogowej w Bobrku i ul. Brzechwy w Chełmku’” (inwestycja gminy Chełmek, dofinansowanie: 9 310 000,00 zł).

01.06.2022 – Malopolska.uw.gov.pl – Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie – nadesłane z Biura Wojewody – Oddział ds. Mediów i Komunikacji Społecznej

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments